VALGE SALVEI suitsuti ca 20-35g, 10x3cm (1tk)

7,00

Salvei on üks populaarsemaid taimi, mida viiruki või tõrvikuna puhastamisel kasutatakse. Sõna salvei (inglise keeles sage) tuleneb ladinakeelsest sõnast salvia, mis tõlkes tähendab “tervislikku” või “tervendamist”.

​Salvei põletamine suurendab selgust, teadlikkust, soosib mõistmist ja taipamist, tõstab tuju, parandab mälu ning teravdab meeli.

Kuidas salveid kasutada?

Salvei põletamine puhastab negatiivse energia ning kaitseb ja turgutab keha, hinge ja vaimu ning ka meie füüsilist keskkonda.

Pärimuste kohaselt seob salvei põlemisel tekkiv suits endaga negatiivse energia ning hajudes kannab ta selle energia endaga ühes. Salvei suits muudab õhu ioonide koostist, seetõttu tajudki sageli peale viiruki põletamist, et õhk ruumis on justkui puhtam ning Sul on ka endal kergem olla.

Enne salvei tõrviku süütamist oleks hea keskenduda taotlusele – sellele, mis eesmärgiga Sa tegutsema hakkad.

Kui salvei süütamisel tekib tõrviku otsa leek, tasuks Sul see kergelt ära puhuda või käega nö ära lehvitada, kuni tõrvik jääb kergelt ja ühtlaselt suitsema. Suits on see, mis puhastab ja lahustab negatiivsust, mitte leek.
Sageli tuleb ühe puhasturituaali käigus salveid korduvalt süüdata.

Olles salvei tõrviku süütanud ning jätnud suitsema, tuleks eestkätt puhastada iseennast. Kõige parem on seda teha tõrvikuga enda ümber õrnalt ja aeglaselt viibutades. Alusta alati jalgadest ning liigu ülespoole. Seejärel üle pea ning ringitades ümber enda. Kui lõpetad, aseta tõrvik põlenud otsaga allapoole tulekindlasse anumasse (rituaalselt sobivad hästi ka pärlikarbid ning soola või liivaga täidetud anumad). Seejärel võid lasta oma meelel rännata sinna, kuhu salvei Sind parasjagu viib.

​Erinevates ruumides tõrvikuga ringi liikudes võid märgata, et jääd mingitesse kohtadesse kauemaks, kui teistesse. Need on tavaliselt kohad, kus on energia kõige seisvam ja raskem. Kindlasti ei tasuks Sul kiirustada ning hea oleks liikuda just sellise tempoga ning peatuda täpselt nii kauaks, kui seda ise õigeks pead. Salvei peaks põlema umbes tund aega, et tema mõju maksimaalselt tuntav oleks.

Tõrvikuga ringi liikudes oleks hea erilist tähelepanu pöörata akendele, ustele ja teistele avaustele. Salvei suitsu ei ole hea otseselt sisse hingata, seetõttu hoia tõrvik oma näost eemal. Kui Sa tunned, et ei soovi salveiga mööda oma kodu või tööruume kõndida, võid selle asetada ka tulekindlale alusele või hoidjasse ning lasta tal seal suitseda (vajadusel süüdata tõrvik uuesti).

Sageli soovitatakse salveid põletada iga uue nädala alguses, et vabaneda vanast ning teha ruumi uuele. Salveiga võib ennast ja ruume puhastada ka näiteks hooaegade vahetumisel või talvisel ja suvisel pööripäeval.

Puhastusrituaali ajal oleks hea hoida vähemalt üks aken või uks avatuna, et õhk ringlema pääseks.

Salvei on maskuliinse energiaga, mistõttu võib seda tasakaalustada puhastusprotsessi lõppemisel mõne muu viiruki süütamisega.

Viirukite põletamist on kasutatud iidsetest aegadest tervendamise ning negatiivse emotsionaalse ja spirituaalse energia puhastamiseks. Ehkki paljud peavad ka tänapäeval viirukite põletamist eestkätt maagiliseks praktikaks, on mitmed teaduslikud uuringud tõestanud, et viirukite suits eemaldab õhust kuni 94% protsenti kahjulikest bakteritest lausa kuni 24 tunniks.

Elektromagnetväli (aura) nii meie keha ümber, kui ka füüsilises keskkonnas, võib sageli kahjulike positiivsete ioonide mõjul muunduda. See paneb meid omakorda tundma väsimust, tüdimust, jõuetust või nn. tühjaks imetud tunnet.

Salvei, palo santo ning mitmete muude viirukite põletamine neutraliseerib positiivseid ioone ning vallandab keskkonda suure hulga negatiivseid ioone. Selle tulemusel tundub nii meie enda, kui ka meid ümbritseva keskkonna energeetika kergema, vabama ja puhtamana.

Positiivsed ioonid on ka põhjuseks, miks tunneme kellegagi tülitsedes, vaieldes või erakordselt halvas tujus olles nn pinget õhus. Stressi, viha või mistahes muu tugevama madala vibratsiooniga energia kogunemise tagajärjel tekivad just nimelt eelmainitud positiivsed ioonid, mis siis vallandudes põhjustavadki meid ümbritseva energia stagneerumise. Viirukite põletamine aitab positiivseid ioone neutraliseerida, suurendab negatiivsete ioonide sisaldust õhus ning seeläbi puhastab see toiming keskkonda ning kõigi seal viibivate inimeste energiavälja.

Viirukite põletamisele viidatakse sageli, kui mingile “new age” praktikale või spirituaalsele väljamõeldisele. Progressiivsed kaasaegsed teaduslikud uuringud on aga viimastel aastatel tõestanud, et iidsetel Ameerika Pärismaalastelt pärinevatel iidsetel ning tänase päevani kasutusel olevatel traditsioonilistel rituaalidel on tegelikult ka reaalsed kasutegurid.

Viirukite ja taimede põletamine on olnud mitmetele religioonidele ja kultuuridele omane energeetilise puhastamise viis. Erinevaid viirukeid põletatakse nii kirikutes, kui ka Budistlikes templites.

Ameerika põlisrahvad kasutavad pühasid taimi oma rituaalses tseremoonias, mida nimetatakse tõlkes Püha Suitsukausi Õnnistuseks (Sacred Smoke Bowl Blessing). Tegemist on negatiivsust lahustava ja eemaldava rituaaliga. Suits seob end negatiivse energiaga ning kannab selle minema. Põlisrahvad kasutasid viirukiga puhastamist eeskätt teiste tseremooniate sissejuhatamiseks. Traditsionaalselt puhastatakse objekte, kohti, ruume ning hinge, keha ja vaimu.

Traditsiooniliselt põletatakse taimi väikeses kausis või abalone pärlikarbis. Pärlikarp sümboliseerib vett – kingitust ookeanilt. Suitsu levitatakse sulega, mis on omakorda kingitus sulelistelt sõpradelt.

Kõige sagedamini kasutatakse seedrit (puhastamiseks), salveid (negatiivsuse lahustamiseks, puhastamiseks ja tervendamiseks), lõhnheina (õnnistuseks, peale salvei tseremooniat) ja tubakat – neid peetakse ka nelja ilmakaare hingeks (Four Manido).

Tseremoonias kasutatakse tavaliselt sümboolselt nelja elementi:

– abalone pärlikarp sümboliseerib vett

– süütamata tõrvik ning tuhk sümboliseerivad maad

– süüdatud tõrvik sümboliseerib tuld

– suits sümboliseerib õhku

Peale taime põletamist õhku jääv suitsupilv on ettevalmistuseks palvetseremooniateks, rituaalideks ning puhastumiseks.

Arvatakse, et viirukite ja pühade taimede põletamine kõrgendab tervendajate tundlikkust moel, mil neil on lihtsam saavutada muundunud teadvuse seisundit, mis omakorda võimaldab hõlpsamalt ja efektiivsemalt pääseda haigusele ligi ning seda tervendada.

Lisaks sellele, et viirukite põletamist kasutatakse spirituaalsetes praktikates, on sellel ka positiivne toime õhukvaliteedi osas tundlikele inimestele. Teisisõnu võib viirukite põletamine leevendada nende tervislikku seisundit, kes kannatavad astma, peavalude, kopsuprobleemide, hingamisteede haiguste ning köha ja külmetustehaiguste all.

 

Allikad:

1. Kristallimaailm.ee, „Viirukite, salvei ja palo santo mõjust, toimest ja kasutamisest“ http://www.kristallimaailm.ee/potildenevat-ja-maagilist-lugemist/category/salvei-totildervik, 22.03.2018

Tootekood: 654902 Kategooria: